Často kladené otázky

Keďže mini-segway je doposiaľ nepoznaný, užitočný a hlavne nový produkt, pripravili sme pre Vás súhrn často kladených otázok a veríme, že bude užitočný pri výbere ale aj po kúpe tohto ľudského transportéru.

 

1. Čo znamenajú čísla 6,5 ; 8 ; 10 inch?

Týmito číslami označujeme minisegwaye. Číslo určuje veľkosť, alebo presnejšie priemer kolies konkrétneho mini-segwayu. "Inch" je názov dĺžkovej jednotky. 1 inch = 2,54 centimetra. V praxi platí, že čím väčšie kolesá Váš mini-segway má, tým väčšie nerovnosti dokážete prejsť. Jazda s väčšími kolesami je taktiež veľmi pohodlná.

 

 

2. Ako sa líšia minisegwaye s Bluetooth od minisegwayov, ktoré ho nemajú?

To, že minisegway disponuje Bluetooth znamená, že je schopný sa spojiť s Vašim telefón (ak telefón Bluetooth podporuje) a Vy si tak môžete zo svojho mobilného zariadenia cez hudbu alebo iný progam na prehrávanie hudby (youtube, ..) pustiť aký koľvek zvuk a Váš minisegway bude slúžiť ako kvalitný reproduktor. Hudba Vám pôjde počas celej vašej jazdy až pokým ju Vy cez telefón nevypnete alebo nestíšite (hlasitosť regulujete telefónom).

 

3. Kedy viem, že má minisegway slabú batériu?

V strede každého minisegwayu po zapnutí svietia dva symboly. Prvý (ten v ľavo) sa zasvieti v tedy, ak minisegway zaťažíte či už nohou alebo len rukou. Znamená to, že zapína gyroskopy a je pripravený na jazdu (je ale dôležité aby z predu/vzadu svietili oba led svetlá). Druhý (symbol baterky) Vám ukazuje stav batérie. Symbol je 90% dĺžky vašej jazdy (ak idete dĺžku 20km) zelený, posledných 0,5 km sa zmení na červený. A v poslednom rade začne červený symbol blikať. V tedy je nutné už na transportéri nejazdiť až pokým nebude znova plne nabitý. To, či je plne nabitý môžete vidieť na adaptéri na nabíjačke. Ak sa sa prepne z červenej farby na zelenú tak Vaša batéria je 100% nabitá.

 

4. Prečo sa minisegway začne triasť?

Minisegway sa môže začať triasť z troch dôvodov. Prvým je, že minisegway potrebuje na zapnutie gyroskopov minimálne váhu 20 kíl. Ak sa na neho postaví dieťa s nižšiou váhou minisegway ho nedokáže udržať pretože ešte niesu jeho gyroskopy dostatočne zapnuté. Druhý dôvod hovorí o tom, že na transportéri by ste mali stáť s obuvou, ktorá má rovnú podrážku (nie opätky a pod,..) a mali by ste zároveň stáť na bodoch na to určných. Ak budete stáť moc v strede minisegwayu alebo veľmi v zadu alebo v predu tak minisegway nemusí zachytiť vašu váhu a tak sa začne triasť. Tretím dôvodom môže byť to, že Vy ako dospelá osoba (väčšinou sa to stáva ak na minisegway nastupujete a zatiaľ tam máte len jednu nohu) ho ešte nezaťažíte dostatočne na to aby zapol gyroskopy pretože tým, že stojíte na jednej nohe ešte stále na zemi tak ťažisko vášho tela je rozložené a minisegwayu neprislúcha dostatočná váha. V tedy je potrebné minisegway tou nohou zaťažiť viac a až potom priložiť druhú.

Triediť podľa: Názvu Zotriediť produkty podľa názvu produktu | Ceny Zotriediť produkty podľa ceny produktu
Štítok: